Marnost nad marnost
Stále častěji v souvislosti s otázkami kolem uprchlické krize se potýkám a také dostávám otázku – „Je možné, aby pod tlakem důkazů a skutečností, které jsou s touto problematikou spojeny, existovali lidé, skupiny, které věří a jsou přesvědčeny o tom, že tato lavina, která se na nás valí, bude přínosem? A to jak kulturním, tak ekonomickým?“
.
.
Ano je to možné. Musíme se podívat, kdo tvrdí jedno či druhé, ve své většině však, obé. Podstatná skupina jsou lidé, pro které je toto tvrzení bytostně spjato s jejich existencí – chcete – li životním standardem, a to nikoli zrovna nízkým. Jsou za to totiž placeni. Nenechte se mýlit, že jsou to ředitelé a manažeři a specialisté na „všechno“ etablující se z různých tzv. neziskových organizací. Ty neziskové organizace jsou dotovány ze všech stran, naše daně nevyjímaje! Například Člověk v tísni Šimona Pánka má roční rozpočet půl miliardy – rozuměj – spotřebuje půl miliardy!
Pak je zde tzv. oficiální politika. Velmi hezky to řekla včera večer na ČT 24 v Událostech a komentářích bývalá min. spravedlnosti, nyní poslankyně za ANO JUDr. Válková. – „Česká republika je členem EU a jako taková podepsala řadu úmluv a dokumentů, které je povinna plnit a respektovat.“
No jo, ale co když ty úmluvy a smlouvy vznikaly a podepisovaly se za zcela jiných okolností, než je tomu tak dnes? To je jako bychom dnes chtěli usekávat pobertům ruce, protože to byl také zákon – jenže – ve středověku? Co se přežilo nebo je nevyhovující, j e třeba změnit. To je vývoj!
Ještě k České televizi.
Na základě rostoucí kritiky platících diváků ČT o neobjektivnosti zejména zahraničního zpravodajství ČT jednala Rada ČT o této kritice. Do jednání vnesl jasno radní Michal Janovič. –Prohlásil“Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků a daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení. Česká televize se na to nesmí dívat tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska, které nikdy žádné humanistické tradice v evropském slova smyslu nemělo. To bychom museli vystoupit z Evropské Unie“ – Konec citátu.
Takže čí je Česká televize? Naše? Ale kdeže. A máte další velmi početnou skupinu lidí, která je na politicko -korektním přístupu existenčně závislá. Navíc je velmi nebezpečná ve svém konání, protože ovlivňuje - a to zcela nekorektně a za úplatek – veřejné mínění.
Výše uvedené skupiny nepřesvědčíte žádným argumentem. Žádný důkaz pro ně nikdy nebude pádným a věrohodným.
A pak jsou zde tzv. naivní sluníčka. To je velmi početná skupina jednotlivců, která sice nemá ve své většině ze svého postoje finanční ani jiné prebendy, zato je velmi ovlivněna výše uvedenými skupinami. A protože na vlně politické korektnosti se veze nyní i české školství – jak jinak, učitelé jsou také státní zaměstnanci – kruh se jakoby uzavírá.
Přesvědčovat přesvědčené – podplacené – nemá smysl. Je to naprostá ztráta času. Položte si jeden každý z Vás, vážení čtenáři, jak byste se zachovali, kdybyste byli v pozici placené za EU názor? Nechali byste se přesvědčit?
V době, kdy jsem dopisovala toto zamyšlení se objevily na IT dvě zprávy. V polské Vratislavi na upozornění jednoho z cestujících, vynesl řidič z autobusu plného cestujících podezřelou tašku. Jak se posléze ukázalo, byla v ní po domácku vyrobená výbušnina. Jen díky odvaze a duchapřítomnosti řidiče se nikomu z cestujících nic nestalo.
Naprosto jinak, a to tragicky, dopadl let MS 804 z Paříže do Káhiry. Letadlo se zřítilo do moře a všech 66 cestujících z různých států zahynulo. Podle posledních informací se k útoku na civilní letoun přihlásil IS.